Metoda archivace RAR sama garantuje, že přesně to, co bylo zabaleno, bude taky vybaleno. Pokud se obsah původních a vybalených souborů neshoduje, může to mít několik důvodů:
1. Původní soubory se časem změnily. Víte, co děla Excel, když si soubor jen prohlížíte? Nekdo mohl změnit šířku sloupce a bezmyšlenkovitě potvrdit uložení změn.
2. Kvůli chybě disku nebo paměti při archivaci souboru se do oblasti paměti, obsah které se archivoval, neshodoval s obsahem původních souborů.
3. Kvůli chybě disku nebo paměti při rozbalování se do rozbalených souborů dostalo něco jiného, než je v archivu.
Chyba hardware se s vysokou pravděpodobností (ale ne jistotou) projeví i při jiných akcích, třeba v obrázku má některý pixel jiný odstín, lupne to v písničce při při jejím přehrávání, postava ve hře najednou divně poskočí atd.
Ale to, co je zapsané ve formátu RAR, obsahuje kontrolní součty, takže chyba disku při zápisu archivu by se projevila tak, že ten archiv by při každém otevření na jakémkoliv počítači hlásil, že je poškozen. Kdyby k chybě došlo až při jeho načtení z disku, taky by to hlásilo chybu, ale opakovaný pokus by mohl být úspěšný, a na jiném počítači by se archiv jevil v pořádku.
O jaký druh chyby se jedná by mohla napovědět analýza těch rozdílů, které bity jsou jiné, na jakých adresách, jestli došlo ke vsunutí nebo vynechání byte se změnou délky. Setkal jsem se třeba s diskem, na který nešlo zapsat blok končící sekvencí FF FF FE - po načtení z disku byl i poslední byte FF a nikdo nehlásil žádnou chybu. Když ty předchozí dva byly jiné, poslední byl FE. Porovnání souborů děla příkaz FC, pokud nejsou textové, dejte klíč /B
Část napsaného textu můžete označit a některým z tlačítek na spodní části
okna nastavit jako tučný, kurzívu, podtržený nebo aktivní (hypertextový
odkaz).
Klávesa Enter uzavírá paragraf, což se projeví jako prázdný řádek.
Jednoduché odřádkování dosáhnete kombinací Shift-Enter. Jinak se text při
zobrazení ve fóru zalamuje podle šířky okna.