Nejde jen tom, kdo dokáže lépe spakovat, "ať to stojí, co to stojí". 7Z v nejbrutálnějsích nastaveních spakuje naprosto úžasně, gigabajty textu na pár kilo, to ano. Ale je potřeba se podívat i na cenu: stojí ho to gigabajty paměti a dlouho to trvá. Navíc je pak velmi náročná i dekomprese, což zpravidla nebývá cílem praktichy použitelných kompresních algoritmů. Komprese musí mít realistické nároky a dekomprese musí být pokud možno co nejnenáročnější. Když dekomprese stojí skoro to samé, co stála komprese těchto dat, tak je to sice hezké cvičení, ale nic v běžném provozu užitečného.
Navíc u RARu opravdu není síla komprese jediným kritériem, jde i o veškeré jeho funkce okolo, parametrizace skoro všeho, funkce, podporující zálohování podle nejrůznějších kritérií, možnost opravy poškozeného archivu, skriptování pomocí komentáře apod.
RAR je prostě léty a praxí prověřený program, jejž autor rozvíjí tak, jak potřebují uživatelé. Prosté porovnání proti výkonnějšímu algoritmu, který je svými nároky někde zcela jinde a nic jného neumí, nevypovídá o kvaluitách RARu vůbec nic.
Část napsaného textu můžete označit a některým z tlačítek na spodní části
okna nastavit jako tučný, kurzívu, podtržený nebo aktivní (hypertextový
odkaz).
Klávesa Enter uzavírá paragraf, což se projeví jako prázdný řádek.
Jednoduché odřádkování dosáhnete kombinací Shift-Enter. Jinak se text při
zobrazení ve fóru zalamuje podle šířky okna.